Rowerowe mistrzostwa Polski oraz II Starachowicka Strzała w naszym mieście

  • 02.07.2018, 13:25 (aktualizacja 02.07.2018, 15:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-02starstrzala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niemal cała miniona niedziela upłynęła w Starachowicach pod znakiem Kolarskich Mistrzostw Polski oraz towarzyszącego im wyścigu amatorskiego, czyli II Starachowickiej Strzały. W obu imprezach wręczono w sumie aż kilkadziesiąt nagród, w tym dla starachowiczan. Pierwsze miejsca w Starachowickiej Strzale zajęli: Marcin Kroner i Sławomir Kosno. Natomiast jednym ze zwycięzców mistrzostw został Piotr Zieliński z Ostrowca Świętokrzyskiego, a także ponad 80 - letni Roman Pląsek ze Skarżyska Kamiennej.

Około 600 osób wystartowało w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym oraz II Starachowickiej Strzale, czyli zawodach dla amatorów ma rowerach górskich i szosowych, które w minioną niedzielę odbyły się w Starachowicach. Start i metę obu wyścigów zlokalizowano przy Hotelu Europa. Zawodnicy ścigali się jednak nie tylko ulicami naszego miasta, ale także gmin Pawłow, Brody i Bodzentyn. Uczestnicy rywalizowali na czterech trasach.

 

Bardzo zmienna na przemian słoneczna i deszczowa, a przy tym wietrzna pogoda psuła szyki, ale jak ocenia główny organizator, imprezę można zaliczyć do bardzo udanych. Podobnego zdania są jedni z głównych współorganizatorów: władze powiatu i miasta Starachowice.

 

Zakończenie obu rywalizacji z honorowaniem najlepszych uczestników odbyło się o godz.19.00 w Kolarskim Miasteczku przy Hotelu Europa. Nagrody wręczono w kilkunastu kategoriach wiekowych z podziałem także na kobiety i mężczyzn. Pierwsze miejsca w II Starachowickiej Strzale zajęli reprezentanci naszego miasta: Marcin Kroner w kategorii wiekowej 40 plus oraz Sławomir Kosno w kategorii 50 plus.

 

Reprezentantki naszego miasta: Anna Kroner i Angelika Maciąg zajęły jedne z trzecich miejsc.

 

Jednym z laureatów Mistrzostw Polski został ubiegłoroczny zwycięzca I Starachowickiej Strzały Piotr Zieliński z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawodnik triumfował w kategorii M 30.

 

W mistrzostwach rozegranych w Starachowicach wzięła też udział prawdziwa sportowa osobistość - Lechosław Michalak, który obronił tytuł mistrza Polski, tym razem w kategorii M 60A.

 

W najstarszej kategorii wiekowej dla zawodników w wieku 80 lat i starszych zwyciężył urodzony w 1937 roku Roman Pląsek ze Skarżyska Kamiennej.

 

Wśród grona wręczającego medale, statuetki i koszulki liderów znalazła się kolarska legenda - Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski i świata, trzeci zawodnik na mecie słynnego Tour de France. Mistrz ocenił pokonywaną przez zawodników trasę, jako porównywalną do dystansów europejskich.

 

Na razie wszystko wskazuje na to, że III Starachowicka Strzała odbędzie się już za rok.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karol
Karol 09.07.2019, 11:31
A gdzie podziękowania dla strażaków obstawiajacych wasza impreze

Pozostałe