Inwestycyjny boom w gminie Starachowice

  • 3.07.2018, 14:40 (aktualizacja 04.07.2018 14:04)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-03remontyok.mp4
Mimo wakacji na terenie Starachowic trwa inwestycyjny ruch. Buduje się rondo u zbiegu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich, remontowana jest ulicy Kościelnej oraz przebudowywany jest pasaż Staffa. To jednak nie koniec samorządowych planów w zakresie poprawy jakości dróg w Starachowicach.

Gmina Starachowice przygotowuje się do kolejnych przedsięwzięć inwestycyjnych. Będą to głównie remonty i modernizacje ulic, ale w planach jest także udział w budowie wiaduktu nad torami. Największym zadaniem inwestycyjnym najbliższych miesięcy będzie remont ul. Jana Pawła II.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU


 

Przybliżają się również prace na ulicach: Krańcowej i Konstytucji 3-go Maja. Na drugi przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi prowadzącej m.in.: do zakładów mięsnych wpłynęła jedna oferta.


 

Gmina ogłosiła także postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy remontu ul. Fryderyka Lempe, budowę brakującego odcinka ul. Polnej oraz modernizacji ulicy Harcerskiej od ulicy Partyzantów do pobliskich sklepów. Prezydent utrzymuje również deklarację odnośnie partycypacji w kosztach budowy wiaduktu w Starachowicach Zachodnich, którą planuje powiat starachowicki.


 

Pieniądze na ten cel mają pochodzić z planowanej sprzedaży części udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe