Przeciąga się proces w „śmieciowej sprawie”

  • 3.07.2018, 14:52 (aktualizacja 03.07.2018 14:59)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-03sad.mp4
Przed Sądem Rejonowym w Starachowicach trwa proces byłych prezydentów Starachowic i dwojga urzędników miejskich, oskarżonych o narażenie miejskiego budżetu na straty, przez zawarcie niekorzystnych umów z firmą śmieciową Almax. Dzisiejsza rozprawa, w tym trwającym już od marca ubiegłego roku procesie, nie wniosła nic istotnego. Prokurator złożył wniosek dotyczący finansów „Almax-u”, który ma być rozpatrzony na kolejnym, wyznaczonym dopiero na wrzesień posiedzeniu.

Od marca 2017 roku przed Sądem Rejonowym w Starachowicach toczy się rozprawa przeciwko byłym prezydentom Wojciechowi B. i Sylwestrowi Kwietniowi oraz dawnemu kierownikowi jednego z referatów w urzędzie miejskim Marcinowi G. i byłej pracownicy tej jednostki Małgorzacie K. Zostali oskarżeni o narażenie gminy na straty z tytułu wypłacenia zawyżonych kwot firmie Almax za wywóz śmieci ze Starachowic. Szkody finansowe miały dotyczyć lat 2008 - 2012, jednak ich wysokość trudno w tej chwili precyzyjnie oszacować, ponieważ te dane zmieniały się w trakcie procesu na skutek różnych wyliczeń biegłych.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Na początku była mowa o około 3,5 mln zł strat, ostatnio już tylko o 900 tys. zł, a nawet pojawiła się sugestia, jakoby gmina miała zaoszczędzić 1 mln 600 tys. zł. Na dzisiejszej rozprawie prokurator złożył wniosek, którego celem jest uzyskanie nowych informacji na temat finansów „Almax- u”. Chodzi m.in.o sprawdzenie, czy spółka mogła odnieść korzyści na umowie z miastem. Prowadząca rozprawę sędzia uznała, że bez przesłuchania biegłych nie jest w stanie odnieść się do wniosku i wyznaczyła termin kolejnego posiedzenia na 4 września.

 

 


 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe