Modernizacja linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz

  • 4.07.2018, 13:47
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-04pkp.mp4
Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły modernizację linii kolejowej nr 25 na trasie Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Warta prawie 380 mln zł inwestycja obejmuje wymianę torów i sieci trakcyjnej oraz przebudowę obiektów inżynieryjnych. Pierwszy etap prac obejmuje odcinek Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Wiadomo już, że realizacja spowoduje utrudnienia na terenie miasta. Przez kilka dni ma być zamknięty przejazd w Starachowicach Zachodnich.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży oraz usprawnienie przewozów towarów są głównym celem prowadzonej przez Polskie Linie Kolejowe modernizacji linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Na liczącej 100 km trasie wymienione zostaną sieć trakcyjna, tory i urządzenia sterowania ruchem. Prace mają zakończyć się w 2021 roku. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Obecnie realizowane są zaplanowane na ten rok prace na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Obejmują one demontaż i wymianę 18 km toru i 10 km sieci trakcyjnej wraz z prze udową obiektów inżynieryjnych. Prace postępują bardzo sprawnie. Wykonuje je specjalistyczny, ciężki sprzęt do wymiany podkładów i szyn. Urządzenie równocześnie demontuje stare torowisko oraz montuje nowe.
 

Zadanie obejmuje także prace na przejazdach kolejowych. W przypadku Starachowic spowodują one zamknięcie przejazdu przez tory przez kilka dni września.

 


 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe