Starosta z obniżoną pensją, wynagrodzenie prezydenta bez zmian

  • 5.07.2018, 12:59 (aktualizacja 05.07.2018 16:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-05pensje.mp4
Radni miejscy i powiatowi zobligowani nowymi przepisami obniżającymi wynagrodzenia pracowników samorządowych, podjęli uchwały dotyczące ustalenia pensji prezydenta Starachowic oraz starosty. W ich wyniku zarobki Danuty Krępy zmalały o ponad 1600 zł brutto, natomiast Marek Materek, jak się niespodziewanie okazało, decyzją radnych ma otrzymywać tyle samo, co wcześniej.

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 15 maja br. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, skutkującego obniżeniem im pensji, rady miejska i powiatowa powinny podjąć nowe uchwały dotyczące zmiany uposażenia prezydenta Starachowic oraz starosty starachowickiego. Rada Powiatu w Starachowicach uregulowała tę kwestię na czerwcowej sesji, w związku z czym Danuta Krępa od 1 lipca zarabia wraz dodatkami w sumie 10 tys. 620 zł brutto. Wcześniej jej pensja wynosiła 12 tys. 297 zł brutto. Natomiast rada miejska podjęła decyzję zaskakującą. Większością głosów odrzuciła uchwałę obniżającą dotychczasową pensję prezydenta Marka Materka z 11 tys. 866,55 zł brutto do 10 tys. 390 zł brutto, motywując to uznaniem dla jego pracy na rzecz lokalnej społeczności. Nie wiadomo jednak jak do tej sprawy odniesie się wojewoda, jako organ nadzorczy, ponieważ rada miejska nie spełniła obowiązku obniżenia pensji prezydenta, wynikającego z rozporządzenia Rady Ministrów.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe