Największe płytki ceramiczne w Polsce z nowej fabryki Cerradu

  • 6.07.2018, 13:35 (aktualizacja 06.07.2018 15:03)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-06cerrad.mp4
Starachowicka firma Cerrad, specjalista w branży ceramicznej, wzbogaciła swoją ofertę o nowe wyroby. To największe w Polsce płytki gresowe o wymiarach 160 na 320 centymetrów. Powstają one w niedawno zbudowanej hali o powierzchni ponad 32 tys. m kw,. mieszczącej jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie. Dzienna wydajność tego w pełni zautomatyzowanego urządzenia to około 10 tys. m kw. płytek.

Firma Cerrad ze Starachowic to jeden z czołowych podmiotów w branży ceramicznej w Polsce i Europie. Specjalizuje się w produkcji płytek gresowych i klinkierowych o szerokim spektrum zastosowań. Aktualnie dzięki budowie nowej hali produkcyjnej, asortyment spółki poszerzył się o wyroby, których jakość i parametry spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Zainstalowana w hali linia technologiczna do produkcji płytek należy do najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie i jest jedynym tego typu urządzeniem w Polsce.

Przy obsłudze linii jest zatrudnionych 15 osób, ponieważ jej praca jest w pełni skomputeryzowana. Począwszy od prasy, która pod ciśnieniem kilkuset atmosfer formuje surowy materiał ceramiczny,

po końcowe ładowanie gotowych płytek na automatyczny wózek widłowy. Spod prasy wychodzą jeszcze nie w pełni uformowane płytki, które automat przycina do określonych wymiarów, a następnie transportuje do pieca opalanego gazem o długości 194 metrów, gdzie wyroby wygrzewane są w temperaturze1300 stopni Celsjusza. Po schłodzeniu do 60 stopni płytki poddawane są automatycznej i dodatkowo jeszcze ręcznej kontroli jakości, po czym pakowane i ładowane na samojezdny wózek. Wydajność nowej linii technologicznej Cerradu wynosi około 10 tys. m kw. płytek na dobę, a na hali mają powstać jeszcze kolejne ciągi technologiczne.

 


 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe