Na udanej kontynuacji Jarmarku u Starzecha Mafia i Rafał Brzozowski

  • 9.07.2018, 11:57 (aktualizacja 09.07.2018 13:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-09jarmarkustarzecha.mp4
Wczorajsza kontynuacja Jarmarku u Starzecha pod hasłem Piknik Przy Piecu tym razem przebiegła zgodnie z planem - pogoda była łaskawa, dopisali uczestnicy, a program został zrealizowany. Znalazło się w nim m.in. rozstrzygnięcie turnieju między samorządami, który wygrała gmina Mirzec zdobywając czek na 2 tys. zł. Gwiazdami imprezy był istniejący od 25 lat zespół Mafia oraz popularny wokalista Rafał Brzozowski.

Zakłócony w maju przez nawałnicę XIX Jarmark u Starzecha wczoraj miał swoją kontynuację pod hasłem „Piknik Przy Piecu”. Impreza zorganizowana przez samorząd powiatu starachowickiego wystartowała o godz.15.00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki. Na uczestników czekały m.in. degustacja smakołyków przygotowanych przez gminy naszego powiatu, stragany z rękodziełem, możliwość darmowego zwiedzania muzeum, stoisko z militariami, czy bezpłatna Strefa Dziecka. Dmuchane zjeżdżalnie, stanowiska strzeleckie, duży wybór gier plenerowych, czy zabawy z animatorem cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Pierwszych odwiedzających bawili młodzi lokalni artyści, m.in. ze Starachowickiego Centrum Kultury. Po południu wystąpiła pierwsza z gwiazd - zespół Mafia, obchodzący w tym roku swoje 25 - lecie. Założona w Kielcach grupa, z którą niegdyś występował Andrzej „Piasek” Piaseczny, ma na swoim koncie takie przeboje jak „Noce całe”, „W świetle dnia”, „Imię deszczu” i „Noc za ścianą” i wczoraj bawiła nimi publiczność Jarmarku.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W trakcie tego występu zaczął padać deszcz budząc z pewnością niepokój wśród organizatorów. Tęcza, która w pewnym momencie pokazała się nad terenem muzeum okazała się jednak dobrą wróżbą. Opady stopniowo zanikały w trakcie rozstrzygania konkursu „Między nami gminami”, rozegranego jeszcze na majowym Jarmarku. Zmagania przebiegały w 6 konkurencjach. Drużyny złożone z przedstawicieli lokalnych samorządów rywalizowały: w rzucaniu ziemniakiem do celu oraz w dal kapeluszem sołtysa Wąchocka, przeciąganiu liny, ubijaniu piany, pisaniu najlepszego przemówienia dla szefa, a także w strzelaniu goli. I miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł przyznano gminie Mirzec.

Kolejne miejsca zajęły: Brody, Pawłów, Wąchock i Starachowice.

Na zakończenie wystąpił oczekiwany przez wielu Rafał Brzozowski. Popularny wokalista, twórca hitów „Tak blisko”, czy „Magiczne słowa” został zaproszony przez władze powiatu na życzenie większości uczestników internetowej sondy.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe