Wielki Piec w złym stanie

  • 10.07.2018, 12:16 (aktualizacja 10.07.2018 13:31)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-10muzeum.mp4
Kondycja finansowa oraz działalność merytoryczna Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach była przedmiotem ostatnich obrad radnych powiatu. Referujący temat Tomasz Kordeusz, p.o. dyrektora placówki, przekazał radnym niepokojące informacje o złym stanie technicznym najważniejszego zabytku, jakim jest Wielki Piec. To może się przełożyć na spadek liczby turystów.

Budżet i działalność Muzeum Przyrody i Techniki znalazły się w porządku obrad ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Ożywionej dyskusji nie było. Po przedstawieniu informacji przez pełniącego obowiązki dyrektora Tomasza Kordeusza, głos zabrał tylko jeden radny. Mirosław Wojciechowski martwił się skromnym stanem wydatków na merytoryczną działalność muzeum.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Tomasz Kordeusz przekazał wiadomość, która powinna zaniepokoić radnych znacznie bardziej. Chodzi mianowicie o zły stan techniczny najważniejszego muzealnego zabytku, jakim jest Wielki Piec.

Pełniący obowiązki szefa muzeum dodał, że skuteczne rozwiązanie tego problemu jest niezbędne do utrzymania odpowiedniego ruchu turystycznego.

To jednak nie koniec wydatków. Muzeum jest w trakcie pilnego remontu budynku, w którym mieści się siedziba dyrekcji.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe