ZEC kończy ekoinwestycję za ponad 3 mln zł

  • 10.07.2018, 12:18 (aktualizacja 10.07.2018, 13:32)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-10zec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ciepłowni Zakładu Energetyki Cieplnej przy ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach lada moment zakończy się prowadzona w kilku etapach proekologiczna inwestycja. W maju spółka uruchomiła nowy kocioł grzewczy, a wczoraj na konferencji prasowej zaprezentowano dopełnienie tych prac - zmodernizowaną przepompownię. Inwestycja o łącznej wartości 3 mln 231 tys. zł została w 95% sfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach zakończył ważną inwestycję, która pomoże zminimalizować ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Prace miały charakter kilkuetapowy i prowadzone były w ciepłowni przy ulicy Ostrowieckiej. W maju br. uruchomiono tam nowy kocioł grzewczy: przyjazny dla środowiska, energooszczędny i bardziej wydajny. Wczoraj miejska spółka ciepłownicza zaprezentowała efekt zadania finałowego - zmodernizowany układ hydrauliczny, czyli przepompownię. Inwestycja ma się formalnie zakończyć w połowie lipca, jednak w praktyce jest już właściwie zrealizowana. Prezentacja zmodernizowanej kosztem 800 tys. zł. pompowni miała miejsce na konferencji prasowej z udziałem wojewody, wiceprezydentów Starachowic, prezesa ZEC oraz szefa WFOŚiGW w Kielcach.

Oszczędności dla spółki, lepsza obsługa klientów oraz działalność chroniąca środowisko - to efekty uruchomienia nowoczesnych urządzeń grzewczych w ZEC.

Na te aspekty zwrócił także uwagę prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński.

Wiceprezydent Starachowic Jerzy Miśkiewicz ocenił, że inwestycja, jakiej podjął się ZEC jest ważnym krokiem w stronę kolejnej, zmierzającej do pozyskiwania energii z odpadów komunalnych.

Montaż nowego kotła i modernizacja przepompowni kosztowały łącznie 3 mln 231 tys zł. Inwestycja w 95 procentach została sfinansowana z pożyczki WFOŚiGW w Kielcach, niskooprocentowanej (3%) i możliwej do umorzenia w 15%.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czad
Czad 11.07.2018, 09:32
Do @Mieszkaniec. Ty jak ruszasz głową to słychać chyba grzechotkę. Uruchomiony piec nie służy do spalania śmieci. Temat został zawieszony.
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 10.07.2018, 23:21
Ludzie teraz z całego województwa będą nam śmiecie palić. Wszystko załatwili za Naszymi plecami i bez konsultacji. To jest nie fer.
As
As 10.07.2018, 16:18
Wreszcie coś pozytywnego w tej spółce po latach afer i rządów dziadka
Tak trzymać panie Prezydencie i Prezesie

Pozostałe