Rozpoczął się remont związany z przeniesieniem oddziału zakaźnego

  • 12.07.2018, 12:55
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-12zakazny.mp4
W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rozpoczęły się prace związane z przeniesieniem Oddziału Chorób Zakaźnych do nowych pomieszczeń. Przygotowywane są one w budynku szpitala, kosztem ponad 3 mln 700 tys. zł. Inwestycja musi zostać zakończona w tym roku. Dzięki niej pacjenci będą leczeni zgodnie z wymogami stawianymi obecnie tego typu placówkom.

Zgodnie z planem postępują prace przy przenosinach oddziału zakaźnego z wysłużonego budynku, do adaptowanych na ten cel pomieszczeń w siedzibie szpitala. Powiat otrzymał wsparcie z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 80 proc. kosztów inwestycji, wycenionej na ponad 3 mln 700 tys. zł. Szpitalowi udało się rozstrzygnąć przetarg i, jak zaznaczyła starosta Danuta Krępa na wczorajszej konferencji prasowej, wykonawca już rozpoczął prace remontowe.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Dyrektor szpitala poinformowała, że firma, która wygrała przetarg cieszy się dobrą opinią, co jest ważne w kontekście wymogu sfinalizowania prac w starachowickiej lecznicy do końca br.

Odział zakaźny będzie funkcjonował w budynku szpitala w pomieszczeniach opuszczonych przez Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca, sąsiadujących z blokiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zostaną one poddane pracom remontowo- modernizacyjnym, a sam oddział będzie wyposażony na miarę współczesnych standardów.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe