Z okazji Święta Policji awansowano w Starachowicach ponad 40 mundurowych

  • 19.07.2018, 14:05 (aktualizacja 19.07.2018 18:09)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Z okazji Święta Policji awansowano w Starachowicach ponad 40 mundurowych
Starachowiccy funkcjonariusze obchodzili Święto Policji. Okolicznościowe spotkanie zorganizowano w budynku komendy z udziałem licznych gości, nie tylko w mundurach. Głównym punktem uroczystości było awansowanie 42 policjantów na wyższe stopnie służbowe.

Stróże prawa w Starachowicach celebrowali ogólnopolskie Święto Policji, obchodzone na pamiątkę powołania tej formacji. Policja Państwowa powstała 24 lipca 1919 roku, czyli istnieje już 99 lat. W tym czasie zmieniała się zarówno Polska, jak i sposób służby naszych funkcjonariuszy. Dziś, jak mówił szef starachowickiej policji nadkom. Paweł Szczepaniak, mundurowi starają się dostosować do oczekiwań obywateli.

Policjant to, jak podkreślił komendant Szczepaniak, zawód szczególny. Wymaga odwagi, dyspozycyjności i poświęcenia.

Okolicznościowemu wystąpieniu komendanta przysłuchiwali się liczni goście zgromadzeni w auli starachowickiej komendy policji m.in. władze wojewódzkie, samorządowcy z powiatu i miasta, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji. List od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach odczytał jego zastępca nadkom. Andrzej Patrzałek.

Wspomnieniami z dawnej służby podzielił się były komendant starachowickiej policji insp w st. spoczynku Stanisław Kwapisz.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie aktów nominacji na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awansowano 42 funkcjonariuszy. Akty mianowania mundurowi otrzymali z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego oraz szefa policji w Starachowicach.

 

 

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe