Rekordowe dofinansowanie dla Starachowic przyznane

  • 19.07.2018, 13:07
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-19umowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Urzędzie Miejskim podpisano dziś umowę na realizacje szeregu przedsięwzięć związanych z poprawa komunikacji w Starachowicach. Dokument parafowali prezydent Marek Materek i członek zarządu Województwa Świętokrzyskigo Agata Binkowska. Dzięki unijnym środkom zostanie wybudowana nowa ulica Moniuszki, a pasażerowie miejskiej komunikacji będą podróżować nowymi autobusami i korzystać z nowych wiat przystankowych. Planowane jest także stworzenie dwóch centrów komunikacyjnych w Starachowicach Wschodnich i Zachodnich.

Projekt zawiera m.in. inwestycje już wykonane oraz te w trakcie realizacji. Jak budowa łącznika ulicy Batalionów Chłopskich z ul. Szkolną, która stanowi wkład własny gminy do projektu, oraz wymiana wiat przystankowych na terenie Starachowic. Przed samorządem jest z kolei utworzenie 2 centrów komunikacyjnych. Pierwsze ma powstać w Starachowicach Zachodnich.

Kolejnym elementem projektu jest budowa nowej bazy warsztatowej i centrum dyspozytorskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego oraz zakup 10 autobusów niskopodłogowych.

Działanie zakłada również budowę ulicy Moniuszki po nowym śladzie.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe