Minister kultury Piotr Gliński był pod wrażeniem Wielkiego Pieca

  • 23.07.2018, 14:28 (aktualizacja 23.07.2018 14:36)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-23glinski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę starachowiczanie mieli okazję spotkać się na terenie Muzeum Przyrody i Techniki z wicepremierem oraz ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim. Szef resortu w swoim oficjalnym wystąpieniu dał się poznać nie tylko jako działacz polityczny, ale i intelektualista. Naszej telewizji udzielił odpowiedzi na pytanie dotyczące ożywienia jednego z muzealnych zabytków.

W ramach kampanii Prawa i Sprawiedliwości „Polska jest Jedna” obejmującej podróże polityków po kraju, Starachowice gościły kolejnego przedstawiciela tego ugrupowania. Tym razem odwiedził nas Piotr Gliński, wicepremier piastujący jednocześnie funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Towarzyszyli mu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, jej zastępca Andrzej Bętkowski oraz świętokrzyscy posłowie PiS: Krzysztof Lipiec, Maria Zuba, Marek Kwitek i Andrzej Kryj. Miejscem spotkania było prowadzone przez powiat Muzeum Przyrody i Techniki, które minister miał okazję zwiedzić przed spotkaniem z mieszkańcami. Mimo, że z powodu napiętego harmonogramu, była to raczej pobieżna prezentacja, przedstawiciel rządu był usatysfakcjonowany efektem.

Telewizja Starachowice zadała ministrowi pytanie na temat możliwości wsparcia pomysłu uruchomienie XIX - wiecznej maszyny parowej, stanowiącej element zabytkowego kompleksu Wielkiego Pieca.

Głównym powodem wizyty Piotra Glińskiego w Starachowicach było spotkanie z mieszkańcami. Wyborcy czekali na niego w Hali Lejniczej, gdzie oficjalnego powitania dokonała starosta starachowicki Danuta Krępa. Mówiła też o już udzielonej i nadal oczekiwanej pomocy państwa na utrzymanie muzeum.

Głos zabrał także poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący PiS w Świętokrzyskiem, który podkreślił, że ten rząd stawia na bezpośredni kontakt z ludźmi.

Spotkanie z mieszkańcami wicepremier rozpoczął od długiego wykładu. Mówił m.in. o definicji i idei polityki oraz sytuacji panującej obecnie w Polsce, na którą duży wpływ ma postawa opozycji. Na koniec wizyty przewidziano dyskusję.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe