Nowy bus dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej

  • 25.07.2018, 14:48 (aktualizacja 25.07.2018, 14:52)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-25busdladps.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawie 80 tys. zł otrzyma Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach, jako dofinansowanie do zakupu nowego busa przewożącego podopiecznych. Zastąpi dotychczasowy 13 - letni pojazd. Pomoc za pośrednictwem władz powiatu została przyznana z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Prowadzony przez powiat starachowicki Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Bema w Starachowicach otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 79 tys. zł, które umożliwi mu dokonanie bardzo potrzebnego zakupu. Chodzi o nabycie nowego pojazdu do przewozu podopiecznych oraz podróży służbowych personelu. Pieniądze przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a do placówki trafią one za pośrednictwem starostwa powiatowego. Wczoraj na konferencji prasowej obie strony podpisały stosowną umowę. Dzięki niej DPS nie będzie już uzależniony od dotychczasowego, liczącego 13 lat auta.

 

Do wsparcia przekazanego przez PFRON zostanie dołożony wkład własny powiatu w wysokości 50 tys. zł. Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach zamieszkuje obecnie 120 podopiecznych. Jak podkreśliła dyrektor placówki do sprawowania właściwej opieki nad taką grupą nowy samochód jest niezbędny.

 

Powiat starachowicki otrzymał także z PFRON150 tys. zł na aktywizację zawodową niepełnosprawnych.

 

Dyrektor świętokrzyskiego PFRON chwalił władze powiatu za dużą aktywność na polu pomocy osobom niepełnosprawnym w znalezieniu zatrudnienia.

 

Słowa uznania padły też ze strony posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Lipca.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe