Powiat liczy na współprowadzenie muzeum przez ministerstwo kultury

  • 26.07.2018, 14:38
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-07-26muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pokłosiem sobotniej wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego w Starachowicach jest idea prowadzenia Muzeum Przyrody i Techniki także przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na najbliższej sesji samorząd powiatowy ma podjąć uchwałę w tej sprawie. Równolegle czynione są starania o pozyskanie wsparcia z tzw. funduszy norweskich głównie na remont zabytkowego Wielkiego Pieca.

Są szanse na duże pieniądze dla Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. W czasie sobotniej wizyty w naszym mieście wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wyraził duże zainteresowanie pomysłem współprowadzenia naszej placówki przez podległy mu resort. Władze powiatu już czynią starania, by tę inicjatywę wcielić w życie przez zawarcie z ministerstwem stosownej umowy.

 

Zarząd powiatu chce na najbliższą sesję przygotować projekt uchwały w tej sprawie.

 

Współprowadzenie starachowickiego muzeum przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oznacza napływ środków z budżetu państwa na bieżące funkcjonowanie placówki. Dodatkowo powiat podjął starania o pozyskanie pieniędzy z tzw. funduszy norweskich na konserwację zabytków, a szczególnie XIX - wiecznego Wielkiego Pieca, który jest jedynym kompletnie zachowanym tego typu obiektem w Europie.

 

Wniosek o przyznanie dotacji pomoże przygotować Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”, uczestnicząca w rządowym programie wspierania kultury i sztuki przez spółki Skarbu Państwa. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, jakiego rzędu wsparcie będzie potrzebne.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe