Gmina Wąchock modernizuje całe oświetlenie uliczne

  • 01.08.2018, 12:56 (aktualizacja 01.08.2018, 15:16)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-01wachock.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Wąchock wkrótce rozpocznie modernizację wszystkich latarni ulicznych. Energooszczędne lampy LED-owe zastąpią ponad 1200 starych opraw oświetleniowych, zostanie też dowieszona setka nowych. Koszt zadania to 3,5 mln zł, który w większości pokryje dofinansowanie unijne.

Władze Wąchocka przygotowują się do dużego przedsięwzięcia, które w 85% zostanie sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Chodzi o kompleksową modernizację oświetlenia ulicznego. Lada moment ma zostać podpisana umowa na przyznanie wsparcia finansowego, jesienią gmina chce ogłosić przetarg, a praktyczna realizacja planowana jest w przyszłym roku.

 

Montaż lamp LED-owych to zadanie wycenione na 3,5 mln zł.

 

Samorząd chce też przyjść z pomocą mieszkańcom tych ulic, które nie znalazły się w oświetleniowym projekcie, a wymagają tego typu inwestycji.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 03.06.2019, 22:43
Trzeba jeszcze zamontować czujniki ruchu, by latarnie nie świeciły bez potrzeby całą noc, tylko wtedy, gdy ktoś korzysta z drogi. Prze lampach LED to jest możliwe i opłacalne.

Pozostałe