Policjanci zabezpieczyli linię do produkcji krajanki tytoniowej

  • 3.08.2018, 11:56
  • KPP w Starachowicach
Policjanci zabezpieczyli linię do produkcji krajanki tytoniowej
Starachowiccy policjanci zlikwidowali linię produkcyjną krajanki tytoniowej i zatrzymali 34 – letniego mieszkańca Starachowic oraz 44 – lataka z gminy Brody, podejrzewanych o produkcję oraz posiadanie znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Teraz mężczyznom grozi wysoka grzywna, a nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach mieli podejrzenia, że na terenie gminy Brody ma miejsce nielegalny proceder związany z produkcją krajanki tytoniowej, która następnie przewożona jest i magazynowana w jednej z miejscowości w gm. Nowa Słupia. W miniony wtorek policjanci ze starachowickiej komendy „odwiedzili” 44-latka, który został zatrzymany w momencie załadunku wytworzonej krajanki tytoniowej do samochodu. Na terenie posesji policjanci znaleźli półfabrykaty do produkcji tytoniu w postaci ponad 90 kg wysuszonych liści tytoniu oraz 478 kg gotowej krajanki tytoniowej. W garażu policjanci ujawnili specjalistyczną maszynę do ciecia tytoniu oraz kilkanaście zapasowych noży do urządzenia. „Idąc za ciosem” funkcjonariusze udali się do jednej z miejscowości w gminie Nowa Słupia, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji ujawnili dalsze elementy służące do wyrobu tytoniu.

 

Ponadto wewnątrz pomieszczeń policjanci zabezpieczyli  kolejne 187 kg gotowej, wysuszonej krajanki tytoniowej. Mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia wchodzące w skład linii produkcyjnej. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 34 - letniego mieszkańca Starachowic. Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań, a następnego dnia usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego, VAT i cła na kwotę  ponad 710 tys. złotych. Teraz podejrzanym grozi wysoka grzywna, a nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Starachowicach

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe