Szansa na duże pieniądze z rządowego programu „Czyste Powietrze”

  • 03.08.2018, 15:02 (aktualizacja 03.08.2018, 16:20)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-03wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niebawem ma zacząć obowiązywać nowy rządowy program „Czyste Powietrze”. Przewiduje on dotacje i pożyczki dla osób fizycznych na m.in. termomodernizację domów i wymianę pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. W naszym regionie jego realizacją zajmie się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, który wkrótce planuje rozpoczęcie szerokiej kampanii informacyjnej we wszystkich gminach.

„Czyste powietrze” to najnowszy program autorstwa rządu premiera Mateusza Morawieckiego, którego celem jest ochrona środowiska. Chodzi o zmniejszenie ilości groźnych zanieczyszczeń, trafiających do atmosfery z przestarzałych pieców do ogrzewania domów, a także o wspieranie ekologicznego budownictwa. Pomysłodawcy chcą to osiągnąć wspierając finansowo mieszkańców w działaniach przyjaznych naturze.

 

Realizatorami programu będą wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. To one będą przyjmować wnioski o pomoc, która jest planowana w formie dotacji i pożyczek.

 

Projekt „Czyste powietrze” czeka jeszcze na swoją premierę, więc w tej chwili za wcześnie na szczegóły.

 

Jak podkreśla prezes Ryszard Gliwiński WFOŚiGW w Kielcach miał znaczący wkład w powstanie tego ogólnopolskiego programu.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe