Prokuratura nie znalazła winnych w głośnej sprawie porodu na podłodze

  • 6.08.2018, 10:29 (aktualizacja 07.08.2018 18:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-06szpital.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prokuratura Rejonowa w Starachowicach prowadząca od listopada 2016 roku śledztwo w bulwersującej sprawie porodu martwego dziecka na podłodze w starachowickim szpitalu, zdecydowała o umorzeniu postępowania. Śledczy nie stwierdzili, by doszło do narażenia życia pacjentki. Dopatrzyli się jednak nieprawidłowości w organizacji pracy oddziału ginekologiczno - położniczego.

Zakończyło się śledztwo w sprawie głośnego na całą Polskę wydarzenia, które miało miejsce na początku listopada 2016 roku w szpitalu w Starachowicach. Mieszkanka Stawu Kunowskiego trafiła do placówki z obumarłą ciążą i decyzją lekarzy miała rodzić siłami natury. W decydującym momencie kobieta została jednak sama, a dziecko przyszło na świat na szpitalnej podłodze w momencie, gdy matka przykucnęła walcząc z bólami partymi. W wyniku skargi złożonej przez rodzinę pacjentki pracę straciło 8 osób, czyli cały personel oddziału ginekologiczno - położniczego, który tego dnia miał dyżur. Dodajmy, że potem wszyscy doczekali się zadośćuczynienia:5 położnych sąd przywrócił na dawne etaty z nakazem wypłacenia przez szpital utraconych pensji, jedna do pracy nie wróciła, ale otrzymała rekompensatę finansową, a 2 lekarzy wywalczyło od lecznicy odszkodowania. Własne śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Starachowicach.

 

Dziś znamy już finał toczącego się od ponad 1,5 roku postępowania. Prokuratura zdecydowała się na jego umorzenie, nie dopatrując się w postępowaniu lekarzy i położnych działań zagrażających rodzącej. Tu decydująca była opinia biegłych.

 

Śledczy zbadali też wątek domniemanego fałszowania dokumentacji medycznej.

 

Decyzja o umorzeniu nie jest jeszcze prawomocna. Pokrzywdzona kobieta może się od niej odwołać w terminie 7 dni od momentu doręczenia jej powiadomienia o decyzji prokuratury.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe