Piesza Pielgrzymka ze Starachowic zmierza na Jasną Górę

  • 7.08.2018, 13:07 (aktualizacja 07.08.2018 16:38)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-07pielgrzymka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz 40 – ty wyruszyła ze Starachowic piesza pielgrzymka do Częstochowy. Pątnikom towarzyszy hasło „Napełnieni Duchem Świętym”. Przed nimi tydzień marszu i do pokonania około 180 km.

40 Piesza Pielgrzymka ze Starachowic wędruje do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Pątnicy wyruszyli wczoraj spod kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej na osiedlu Łazy. Pielgrzymują w dwóch grupach. Jedna zgromadziła parafian z dekanatu Starachowice Południe, druga z kościołów dekanatu Starachowice Północ. Pielgrzymką kieruje ksiądz Łukasz Dybus, wikariusz z parafii p.w. Wszystkich Świętych. Uczestnikom przyświeca hasło „Napełnieni Duchem Świętym”.

 

Jak szacuje kierownik pielgrzymki docelowo może ona liczyć około 200 osób.  Pątnicy mają do przejścia około 180 km. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 13 sierpnia.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe