Łaziki marsjańskie i roboty już we wrześniu w Starachowicach

  • 7.08.2018, 13:08 (aktualizacja 07.08.2018 16:38)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-07laziki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uczestnicy z całego świata przyjadą do Starachowic w dniach od 14 do 16 września na European Rover Challenge, czyli zawody łazików kosmicznych, połączone z prezentacjami robotów, spotkaniami z elitą naukowców i szeregiem imprez przeznaczonych dla mieszkańców, w tym dla dzieci. Gospodarzem spotkania będzie Muzeum Przyrody i Techniki, na terenie którego trwa budowa specjalnego toru konkursowego, przypominającego powierzchnię Marsa.

W trzeci weekend września na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się European Rover Challenge, czyli zawody łazików kosmicznych z udziałem pasjonatów z całego świata, połączone z pokazem robotów. Na potrzeby zmagań w pobliżu Hali Lejniczej trwa budowa specjalnego toru, który ma dać namiastkę warunków panujących na Marsie.

 

Zawody będą też okazją do spotkania z astronautami oraz elitą naukowców z dziedziny kosmologii, automatyki i robotyki.

 

Jak podkreśla główny organizator Łukasz Wilczyński z Europejskiej Fundacji Kosmicznej European Rover Challenge nie będzie jednak zamkniętą imprezą dla specjalistów, ale wydarzeniem popularnonaukowym dla wszystkich zainteresowanych, także dla dzieci.

 

Kosmiczne wydarzenie stanie się ponadto forum do spotkań ludzi biznesu zainteresowanych wdrażaniem nowoczesnych technologii.

 

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes Prawa i Sprawiedliwości ws Świętokrzyskiem mówi o wielkiej szansie na promocję i rozwój Starachowic.

 

Przyjezdni muszą się przygotować na dotarcie do muzeum objazdami, w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Starachowicach Zachodnich na czas remontu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe