Programy „Aura” i „Zorza” w służbie środowiska

  • 8.08.2018, 14:40 (aktualizacja 08.08.2018 15:48)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-08wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podsumowuje realizację programów „Aura” i „Zorza”. Dzięki nim mieszkańcy domów jednorodzinnych mogli otrzymać dotacje i pożyczki na m.in. wymianę starych pieców grzewczych, czy montaż ekologicznych urządzeń energetycznych. W sumie zrealizowano 929 wniosków na łączną kwotę ponad 16 mln zł.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach jest autorem programu „Zorza - czyste powietrze nad świętokrzyskim”. Ten skierowany do mieszkańców domów jednorodzinnych projekt, umożliwił im uzyskanie refundacji części kosztów wymiany starych pieców grzewczych na ekologiczne lub podłączenia domu do sieci centralnego ogrzewania. Ekoprojekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

 

Fundusz był także realizatorem programu „Aura”, który zakłada ograniczenie zanieczyszczeń powietrza poprzez udzielanie preferencyjnych pożyczek na modernizację domowych kotłowni, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii oraz termomodernizację budynków.

 

Projekt „Aura” ma tym roku swoją kontynuację, natomiast „Zorza” ustępuje miejsca rządowemu programowi „Czyste powietrze”, którego start planowany jest na koniec sierpnia.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe