Przygotowania do remontu drogi w Adamowie

  • 8.08.2018, 14:41 (aktualizacja 08.08.2018 15:49)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-08drogadamow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Być może jeszcze w tym roku ruszy modernizacja około kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Adamowie w gminie Brody, od ul. Kościelnej do tzw. Trojaka. Inwestycja będzie kosztować ok. 800 tys. zł. Zostanie zrealizowana po połowie z budżetów powiatu starachowickiego i gminy Brody.

Być może jeszcze w tym roku rozpocznie się remont liczącego 990 metrów, odcinka drogi powiatowej w Adamowie w gminie Brody, od ul. Kościelnej do tzw. Trojaka. Chodzi o trasę przez wieś prowadzącą do cmentarza.

 

W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja techniczna inwestycji, a wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na roboty.


Jak mówi Tomasz Margula, przewodniczący Rady Powiatu w Starachowicach, wytypowana do remontu trasa jest często wybierana przez kierowców.

Poseł Krzysztof Lipiec zwrócił uwagę na działania rządu w zakresie poprawy stanu dróg lokalnych. W tym roku samorządy województwa świętokrzyskiego otrzymały na ten cel w sumie 158 mln zł i na tym nie koniec.

 

Starosta Danuta Krępa przypomniała, że w gminie Brody prowadzona jest w tej chwili także inna bardzo kosztowa inwestycja na drodze powiatowej.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe