Koncern MAN rozpoczyna w Starachowicach produkcję elektrycznych autobusów

  • 8.08.2018, 14:42 (aktualizacja 17.08.2018 15:51)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-08man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakład MAN Bus w Starachowicach otrzymał wczoraj od Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” zezwolenie na działalność związaną z produkcją autobusów o napędzie elektrycznym. Koszty tej inwestycji szacowane są na gigantyczną kwotę 118 mln zł, a planowany termin jej sfinalizowania to koniec roku 2021.

W przysłanym nam przez firmę pisemnym oświadczeniu czytamy m.in, że „Dzięki temu zezwoleniu autobusy elektryczne wykonane w Starachowicach, w mieście z głęboko zakorzenioną tradycją motoryzacyjną, będą mogły być przekazywane klientom na całym świecie. Od roku 2019 duże europejskie miasta będą kupować całe floty autobusów elektrycznych i cieszymy się, że MAN będzie mógł im zaoferować wysokiej jakości pojazdy bezemisyjne. To kolejny etap rozwoju naszego zakładu, który zapewni bezpieczną przyszłość dla naszych pracowników”.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.08.2018, 11:31
Pracy coraz wiecej cenny coraz wyższe wynagrodzenie stoi w miejscu i jak tu godnie zyć

Pozostałe