Doroczne obchody Święta Wojska Polskiego

  • 9.08.2018, 13:31 (aktualizacja 09.08.2018 14:31)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-09wojskozaprosz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
15 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego oraz 98 rocznicę słynnej Bitwy Warszawskiej. W Starachowicach oficjalne obchody organizują władze powiatu i miasta wraz z Honorowym Komitetem Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W programie msza za ojczyznę, uroczystość pod Pomnikiem Niepodległości, a po południu Piknik Patriotyczny dla rodzin.

15 sierpnia obchodzimy święto państwowe - Dzień Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę stoczonej tego dnia 1920 roku, zwycięskiej bitwy z komunistycznym państwem sowieckim. Obchody w Starachowicach organizują wspólnie: starosta Danuta Krępa, prezydent miasta Marek Materek oraz Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się od mszy za ojczyznę odprawionej w kościele p.w. Wszystkich Świętych o godz. 9.45.

 

W ramach Pikniku Patriotycznego, który zostanie zorganizowany na placu przy ulicy Na Szlakowisku odbędzie się też dziecięcy wyścig rowerkowy na dystansie 100 metrów oraz pokaz wojskowych starów. Żołnierzom rezerwy zostaną wręczone odznaczenia, a na zakończenie zagra zespół Kefirock.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe