Pieniądze na wyprawkę szkolną z programu „Dobry start”

  • 9.08.2018, 13:32 (aktualizacja 09.08.2018 15:04)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-09wyprawka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa nabór wniosków o pomoc z rządowego programu „Dobry start”. Dzięki niemu rodzice lub opiekunowie prawni otrzymają 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, przysługującej na każdego ucznia, który rozpoczyna edukację w szkole podstawowej, aż po 24 rok życia w przypadku niepełnosprawności. O świadczenie można się ubiegać w miejskim ośrodku pomocy społecznej w nieprzekraczalnym terminie do końca listopada.

Trwa realizacja rządowego programu „Dobry start”, który wspiera rodziców w finansowaniu nauki ich dzieci. Pomoc oferowana jest w wysokości 300 zł na każdego ucznia.

 

Wnioski można składać online lub w sposób tradycyjny na papierze. Świadczenia wypłaca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach.

 

Pieniądze na wnioski złożone do końca sierpnia zostaną wypłacone najpóźniej w ciągu następnego miesiąca.

 

Starachowicki MOPS na potrzeby programu „Dobry start” opracował harmonogram przyjmowania wniosków, który sprawdził się w praktyce.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe