Rosną progi dochodowe dla odbiorców pomocy społecznej i trzy zasiłki rodzinne

  • 10.08.2018, 12:48 (aktualizacja 10.08.2018 14:50)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-10zasilki.mp4
Niebawem zaczną obowiązywać zmiany w przepisach o świadczeniach socjalnych i rodzinnych. Od 1 października rośnie kryterium dochodowe w pomocy społecznej, a miesiąc później wzrośnie wysokość trzech zasiłków dla rodzin: pielęgnacyjnego, specjalnego opiekuńczego oraz dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej.

Niedługo zmianę na lepsze odczują beneficjenci pomocy społecznej ze strony państwa. Po pierwsze poszerzy się krąg odbiorców świadczeń socjalnych, a zasiłek stały wzrośnie o 41 zł.

 

Ponadto na mocy rozporządzenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, od 1 listopada zostaną podniesione kwoty trzech zasiłków dla rodzin z tytułu opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe