Junior Band świętuje 25 lat istnienia na klimatycznym koncercie

  • 10.08.2018, 12:48 (aktualizacja 10.08.2018 14:51)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-10juniorsband.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zespół instrumentalny Juniors Band ze Starachowic, grający muzykę jazzową i rozrywkową, przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń w swojej historii. Założona i kierowana przez wielkiego pasjonata jazzu Mirosława Gęborka grupa, obchodzi 25 - lecie istnienia. Z tej okazji 18 sierpnia odbędzie się jubileuszowy koncert przy Wielkim Piecu z udziałem ponad 40 wykonawców, w tym gościa z Wielkiej Brytanii. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta w oprawie wokalno - tanecznej i z efektami wizualnymi.

Nie byłoby Juniors Bandu, gdyby nie Mirosław Gęborek i jego fascynacją czarną muzyką z Nowego Orleanu. Miłość do jazzu postanowił przekazać młodym ludziom. Ta przygoda zaczęła się w 1993 roku od skromnego kwartetu.

 

W miarę upływu czasu czteroosobowa grupa zaczęła się powiększać o kolejnych nastolatków: chłopców i dziewczęta. W zespole poznawali od podstaw tajniki gry na instrumentach typowych dla jazzu.

 

Dziś Juniors Band – Starachowice to już kilkupokoleniowa wspólnota połączona muzycznymi zamiłowaniami oraz więzami przyjaźni.

 

Juniors Band powstał z miłości do jazzu, w repertuarze ma więc przede wszystkim standardy tego gatunku.

 

Big band ze Starachowic jest, jak podkreśla Mirosław Gęborek, jedną z niewielu grup amatorskich w Polsce. Tym bardziej cieszy, że ciągle działa i zwraca uwagę jazzowego środowiska na nasze miasto.

 

25 lat istnienia Juniuors Band – Starachowice podsumuje na muzycznych urodzinach. Zaplanowany na 18 sierpnia na godz. 19.00 w Muzeum Przyrody i Techniki koncert będzie, zgodnie z marzeniami założyciela zespołu, wielkim wydarzeniem artystycznym z udziałem ponad 40 muzyków grających w klimatycznej scenerii zabytków przemysłowych.

 

Instrumentalistom będą towarzyszyć występy wokalne.

 

Koncert zatytułowany „Złote lata swingu” będzie muzyczną podróżą do czasów narodzin i rozkwitu jazzu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe