Będą pieniądze na dalszy ciąg rewitalizacji Wąchocka

  • 23.08.2018, 15:07 (aktualizacja 23.08.2018, 15:15)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-23wachock.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Wąchock ma otrzymać dotację unijną na drugi etap rewitalizacji. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego do samorządowej kasy powinno wpłynąć 4 mln zł na zadanie wartości ponad 5 mln zł. M atak się stać do końca przyszłego roku. Wcześniej zostanie podpisana preumowa na udzielenie gminie wsparcia.

Po zakończeniu pierwszego etapu rewitalizacji Wąchocka, w wyniku którego okolice klasztoru cystersów znacząco zyskały na wyglądzie, a przy zalewie zbudowano infrastrukturę rekreacyjną przyciągającą turystów, gmina chce kontynuować ten projekt. Są na to duże szanse, bo wniosek o wsparcie, który złożyła do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, został rozpatrzony pozytywnie.

 

Jak podkreśla wiceburmistrz Sebastian Staniszewski tym razem z rewitalizacji ma skorzystać nie tylko sam Wąchock, ponieważ gmina ubiegała się o pomoc finansową z dwoma partnerami. Jednym z nich jest powiat starachowicki, który administruje drogą Wąchock - Rataje. Zostanie tam zapoczątkowana budowa chodnika.

 

Partnerem w projekcie rewitalizacji jest też osoba prywatna, która podejmie się adaptacji zabytkowej apteki w Wąchocku na obiekt gastronomiczno - usługowy. Gmina chce z kolei wykonać kilka inwestycji. Jedną z nich jest antypowodziowa modernizacja ulicy Partyzantów.

 

Będzie też wyremontowana przepompownia ścieków, zlokalizowana w pobliżu ulicy Partyzantów oraz zbudowana nowa ścieżka rowerowa przy południowym brzegu wąchockiego zalewu. Samorząd chce też uatrakcyjnić wygląd rynku wokół pomnika „Ponurego”.

 

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe