Radni chcą dopłat do śmieci

  • 24.08.2018, 16:11 (aktualizacja 24.08.2018, 16:18)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-24smieci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radni miejscy Klubu Prawa i Sprawiedliwości wnioskują o wprowadzenie od przyszłego roku dopłat do śmieci. Związane jest to z wprowadzonymi przez samorząd podczas obrad 30 lipca podwyżkami opłat. Prezydent Marek Materek odpowiada: „System musi się samofinansować”.

Po ponad 3 tygodniach od przyjęcia przez radę miejską w Starachowicach podwyżek opłat za wywóz odpadów komunalnych Klub Prawa i Sprawiedliwości wnioskuje o wprowadzenie zmian w tym zakresie. Radni Marta Zięba, Joanna Główka i Zygmunt Andrejas złożyli dziś w Urzędzie Miejskim pismo w tej sprawie. O swoich działaniach poinformowali podczas konferencji prasowej.


 

Od 1 stycznia 2019 roku starachowiczanie zapłacą co miesiąc za odbiór i wywóz śmieci posegregowanych o 4 zł drożej, czyli 12 zł. Natomiast o 12 zł wzrośnie opłata za odbiór i wywóz odpadów zmieszanych. Za tą usługę każdy z nas zapłaci więc 24 zł miesięcznie. Jak mówi radny PiS Zygmunt Andrejas zagrożenie drastycznego wzrostu cen sygnalizowano władzom miasta już 3 lata temu.


 

Radni nie musieli czekać na odpowiedź prezydenta długo ponieważ samorządowiec zabrał głos w tej sprawie w dniu dzisiejszym.


 

Prezydent uważa, że świadczenie usług odbioru i wywozu śmieci przez podmiot gminny nie przyniosłoby znaczących oszczędności w tym zakresie.

 


 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
telewidz
telewidz 01.09.2018, 14:39
Witam Radni
obejrzałam wczorajsze posiedzenie Rady Miasta w sprawie Starachowiczanki. moje spotrzeżenia syfi bałagan w mieście kosze się wysypują a Państwo popierają Starachowiczankę. To absurd wyższe stawki wszystkich usług, sprzęt za darmo od Miasta itp.itd.
Ja jestem przedsiębiorcą nikt mi nic na wszystko zarobiłem.
telewidz
telewidz 24.08.2018, 18:28
ma pytanie zy cztero-osobowa z dwójką dzieci szkolnych rodzina zapłaci za wywóż śmieci 48 zł?
to jest absurd?

Pozostałe