Lekcje ciepła w ZEC

  • 30.08.2018, 13:34 (aktualizacja 30.08.2018 13:43)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-08-30zec.mp4
Zakład Energetyki Cieplnej planuje rozszerzenie działalności edukacyjnej. Do proekologicznych „lekcji ciepła”, które spółka realizuje od trzech lat na terenie ciepłowni, w nowym roku szkolnym mają dołączyć wycieczki zamiejscowe. Wszystko to, by zwiększyć świadomość mieszkańców miasta i zadbać o ich zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego, ponieważ w przyszłości spółka zmierza do uczynienia Starachowic miastem niezależnym energetycznie.

Jak powstaje ciepło w sieci miejskiej i w jaki sposób trafia do naszych domów? Duża grupa najmłodszych mieszkańców naszego miasta może już z łatwością odpowiedzieć na te pytania dzięki uczestnictwu w lekcjach organizowanych przez Zakład Energetyki Cieplnej. Realizowany przez spółkę projekt pod nazwą „Wiem czym oddycham - lekcja ciepła” ma na celu kształtowanie podstaw proekologicznych u dzieci. Działanie ma już trzyletnią tradycję.


 

Do tej pory w projekcie wzięło udział około 1500 dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów młodszych klas szkół podstawowych.


 

Edukacyjna, proekologiczna działalność spółki została dostrzeżona na arenie krajowej. Dowodem na to jest list pochwalny z Departamentu Edukacji i Komunikacji Ministerstwa Środowiska.

 

Zakład Energetyki Cieplnej po sukcesie jakim okazał się pierwszy projekt edukacyjny planuje już kolejny, którego głównym elementem będą wycieczki edukacyjne.


 

Jak mówi kierownik Działu Zamówień Publicznych i Marketingu ZEC Robert Sowula głównym celem, który przyświeca spółce ciepłowniczej podczas realizacji projektów proekologicznych jest zwiększenie świadomości społeczeństwa naszego miasta. To ma z kolei pomóc w przekształceniu Starachowic w miasto samowystarczalne energetycznie.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe