Dwa dni motoryzacyjnych przeżyć na zlocie pojazdów zabytkowych

  • 4.09.2018, 15:24
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-04legenda.mp4
Ponad setka samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli, pokazy, konkursy, spotkania tematyczne, a do tego wielu zadowolonych zwiedzających – tak można podsumować już IV Edycję Zlotu Pojazdów Zabytkowych „Legenda STAR- a”. W tym roku szczególną rolę na imprezie pełniły nasze stary. Przebiegała ona bowiem pod znakiem dwóch jubileuszy, związanych z miejscem ich produkcji oraz udziałem w Rajdzie Paryż - Dakar.

IV edycja Zlotu Pojazdów Zabytkowych „Legenda STAR- a”, która odbyła się w dniach od 1 do 2 września w Starachowicach gościła właścicieli samochodów i motocykli w wersji retro z wielu zakątków Polski. W sumie, ku zaskoczeniu, ale i zadowoleniu władz powiatu - pomysłodawców i głównych organizatorów imprezy, na zlot przyjechało ponad 100 aut i jednośladów, w tym aż kilkanaście starów.

 

Organizatorzy zlotu: powiat starachowicki, Muzeum Przyrody i Techniki oraz lokalny oddział Automobilklubu Kieleckiego przygotowali bogaty program. Złożyły się na niego pokazy i uliczna parada zabytkowych pojazdów, konkursy dla ich właścicieli, w tym wyścig na czas, a także konferencja motoryzacyjna.

 

Umieszczona w programie zlotu konferencja poświęcona była roli Fabryki Samochodów Ciężarowych „Star”oraz produkowanych tu pojazdów w rozwoju polskiej motoryzacji, a także udziałowi starów w najsłynniejszej motoryzacyjnej imprezie świata - Rajdzie Paryż – Dakar.

 

Zaproszenie na konferencję przyjęli także pierwsi polscy zawodnicy „Dakaru”, którzy ścigali się na starach 266: Tomasz Sikora i Jerzy Mazur. Ten ostatni przywiózł na starachowicki zlot należące do niego dwa modele starów, związanych ze słynnym rajdem. Został do tego namówiony przez Telewizję Starachowice, która znalazła się w gronie partnerów wspomagających organizatorów w przygotowaniu motoryzacyjnego zlotu.

 

Jak zgodnie przyznają starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski „Legenda STAR-a” stała się po czterech edycjach wyróżnikiem powiatu starachowickiego, dlatego musi być kontynuowana.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe