Nasze stary na targach przemysłu obronnego

  • 5.09.2018, 14:26 (aktualizacja 05.09.2018 15:16)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-05targiok.mp4
Trwa 26 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Swoje stoisko mają na niej także Starachowice, które prezentują kilka ciężarówek, oczywiście marki star. Udostępniły je lokalne firmy Autobox Innovations oraz Star San Duo. Wśród nich są także te, które staną niedługo na terenie naszego miasta, jako elementy oryginalnej wystawy plenerowej pod nazwą „Ścieżka Stara”.

Od wtorku trwa w Kielcach Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. To już 26 edycja tej jednej z najważniejszych imprez handlowych branży zbrojeniowej na świecie. O jej randze świadczy obecność zagranicznych wystawców i gości, a także przedstawicieli polskiego rządu. Salon otworzył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a drugiego dnia wizytował go prezydent RP Andrzej Duda. Na imprezie prezentują się wystawcy m.in. z Kanady, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Tajwanu i Australii. W tym prestiżowym i międzynarodowym gronie znalazła się także gmina Starachowice. Nasz samorząd przygotował stoisko, na którym przypomina o niegdyś flagowych, a dziś już legendarnych wytworach rodzimej produkcji motoryzacyjnej – pojazdach marki star z byłej Fabryki Samochodów Ciężarowych. Samochody udostępniły lokalne firmy Autobox Innovations oraz Star San Duo. Część z nich została przez nie odrestaurowana jako eksponaty na „Ścieżką Stara”, czyli plenerową stałą wystawę przygotowywaną na tegoroczny jubileusz 70 – lecia powstania FSC. Gospodarzem starachowickiej ekspozycji był prezydent miasta Marek Materek.

 

Uczestnicy salonu mogli obejrzeć pięknie odnowione przez Autobox Innovations modele starów 200 i 660 oraz równie cieszący oko egzemplarz stara 28, typu dźwig, nad którym pracowała firma Star San Duo.

 

Star San Duo pracuje jeszcze nad modelem 25, który służył jako wóz strażacki.

Kielecki Salon potrwa do niedzieli 9 września i zakończy się dwoma dniami otwartymi z bezpłatnym wejściem dla wszystkich zainteresowanych. Będzie to znakomita okazja do pokazania naszych kultowych starów jeszcze szerszej grupie zwiedzających.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe