O opiece kardiologicznej po likwidacji Klinik na sesji rady miejskiej

  • 6.09.2018, 15:15 (aktualizacja 06.09.2018 15:25)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-06sesjarm.mp4
Czy starachowiczanie chorzy na serce i inne dolegliwości układu krążenia, mogą liczyć na wystarczającą opiekę w naszym mieście? Negatywna odpowiedź na to pytanie wybrzmiewała już wielokrotnie na różnych forach, w związku z rezygnacją Polsko - Amerykańskich Klinik Serca z działalności w Starachowicach. Mimo to temat był kontynuowany na ostatniej sesji rady miejskiej, z udziałem także posła Krzysztofa Lipca oraz starosty Danuty Krępy.

W październiku 2017 roku prywatne Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca, w wyniku reformy służby zdrowia, nie otrzymały nowego kontraktu i zlikwidowały działalność w Starachowicach. Nasz szpital dysponujący tylko 30 łóżkami na oddziale kardiologicznym i nie posiadający zaplecza do leczenia schorzeń naczyń krwionośnych, nie jest w stanie poradzić sobie ze zwiększonym napływem pacjentów. Od tego czasu niewiele się zmieniło, mimo to na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Starachowicach postanowiono wrócić do tematu. Na obradach byli też goście z zewnątrz reprezentujący powiatowy szpital, byłych pacjentów PAKS, władze powiatu, a także środowisko poselskie. Wstępem do dyskusji był list doktora Grzegorza Dzika, pracownika Klinik, odczytany przez wiceprezeskę Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” w Starachowicach, skupiającego byłych podopiecznych polsko - amerykańskiej placówki.

 

Ofertę kardiologiczną starachowickiego szpitala przedstawiła Dorota Rurarz, dyrektor ds. pielęgniarstwa.

 

Wypowiedzi radnych oscylowały od szukania winnych zaprzestania przez Kliniki działalności w Starachowicach, poprzez zastanawianie się nad możliwościami pomocy, po gotową receptę na polepszenie sytuacji, autorstwa Pawła Kępy.

Konkretną propozycję miał także Zenon Krzeszowski, prezes Stowarzyszenia EkoSerce. Zwrócił się z prośbą o wszczęcie procedury przejęcia powiatowego szpitala przez gminę Starachowice.

 

Goszczący na sesji: starosta Danuta Krępa oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec przedstawili własną ocenę przyczyn zakończenia działalności przez PAKS. Ich zdaniem Kliniki mogła uratować współpraca z naszym szpitalem.

 

Prezydent Starachowic, który zabrał głos na końcu dyskusji nie miał dobrych wieści na temat powrotu Klinik do naszego miasta.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tylko tyle
Tylko tyle 16.09.2018, 13:53
Przed wyborami wszyscy będą żałować poprawiać współczuć szukać winnych i zwalać winę na innych. Poseł ,,pomagał,, prezydent miał ,,związane ręce,, radny ,,chciał dobrze,, były starosta też ,,ratował,, tylko że siebie samego, a klinik serca nie ma i nie będzie bo nasi włodarze to układziarze i tchórze. Interes własny przede wszystkim. Mieć w małym miasteczku taką jakość leczenia i to zaprzepaścić to trzeba prawdziwych idiotów u władzy.

Pozostałe