Prezydent obiecuje budowę gminnej „mini - obwodnicy”

  • 6.09.2018, 15:16 (aktualizacja 06.09.2018 15:26)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-06obwodnica.mp4
Prezydent Starachowic Marek Materek przedstawił pierwsze założenie swojego programu wyborczego. Dotyczy ono budowy zintegrowanego systemu komunikacji na terenie miasta w postaci m.in. „Starachowickiej trasy północnej”. Ma ona połączyć projektowaną północno - zachodnią obwodnicę miasta z ul. Iłżecką. Na realizację tego przedsięwzięcia prezydent przewiduje jednak więcej niż jedną kadencję.

Prezydent Starachowic Marek Materek, ubiegający się o reelekcję, składa pierwsze obietnice wyborcze. Dotyczą one dużego projektu pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu komunikacji w Starachowicach”. Jego część będzie stanowić nowa droga gminna, która połączyłaby okolice szpitala z rondem im. Karola Kality „Rębajły” przy zbiegu ulic Leśnej z Kościelną.

 

Kolejnym elementem będzie wykonanie wjazdu na teren SSE „Starachowice” z nowego ronda, które powstało w miejscu zbiegu ulic Batalionów Chłopskich z Radomską. Dwie nowe drogi plus remonty już istniejących odcinków mają dać w efekcie tzw. „starachowicką trasę północną”, łączącą planowaną północno-zachodnią obwodnicę Starachowic z rondem „Rębajły”.

 

„Starachowicką trasę północną” prezydent obiecuje wykonać w zbliżającej się nowej kadencji samorządowej 2018 - 2023. W dalszej perspektywie ma ona się jeszcze rozszerzyć o odcinek drogowy do zbiegu ulicy Iłżeckiej i Krańcowej.

 

Na „Zintegrowany systemu komunikacji w Starachowicach” oprócz „trasy północnej” złożą się także m.in. budowa centrów komunikacyjnych w Starachowicach Wschodnich i Zachodnich, wykonanie około 10 kilometrowej sieci ścieżek rowerowych, modernizacja dróg gminnych, szczególnie tych o nawierzchni gruntowej a także kupno 10 niskopodłogowych i ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe