Modernizacja oczyszczalni zgodnie z planem

  • 7.09.2018, 14:21 (aktualizacja 07.09.2018 14:35)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-05pwik.mp4
Terminowo przebiega modernizacja części osadowo-biogazowej starachowickiej oczyszczalni ścieków przy ul. Bocznej. Warte ponad 22 mln zł prace trwają od 2 miesięcy. Planowo miały zakończyć się pod koniec przyszłego roku, ale w planach jest rozszerzenie projektu.

Na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Bocznej widoczne są już pierwsze efekty prowadzonej modernizacji części osadowo-biogazowej. Planowana na 2 lata inwestycja ma obniżyć koszty funkcjonowania poprzez zmniejszenie ilość osadów ściekowych. Jak informuje prezes PWiK Piotr Nowak rozpoczęte 2 miesiące temu prace przebiegają zgonie z planem.

 

Zaawansowane są również prace związane z budową zadaszonego magazynu osadu odwodnionego.

 

Po zakończeniu prowadzonych prac rozpocznie się budowa zbiornika miękkopowłokowego pozyskanego gazu.

 

Wartość prowadzonych prac przekracza 22 mln zł. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otrzymało na ten cel dofinansowanie z Funduszu Spójności. Równolegle z prowadzonymi robotami wodociągi starają się o rozszerzenie zakresu projektu o budowę suszarni osadów.

 

Szacunkowy koszt powstania dodatkowej instalacji to 12 mln zł. Przedsiębiorstwo stara się o dofinansowanie tego zadania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Całość prac ma zakończyć się pod koniec 2020 roku.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe