Polska armia i „terytorialsi” czekają na ochotników

  • 10.09.2018, 13:00 (aktualizacja 10.09.2018 13:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-10wojsko.mp4
Po zniesieniu obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej w naszych siłach zbrojnych pojawiły się braki kadrowe. Przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach apelował na sesji Rady Miejskiej w Starachowicach o zasilanie mundurowych szeregów. Z podobną zachętą wystąpił także reprezentant Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nasze siły zbrojne potrzebują więcej żołnierzy. W ramach kampanii zachęcającej do zasilania szeregów polskiej armii, na sesji Rady Miejskiej w Starachowicach wystąpił podpułkownik Mirosław Smerdzyński, szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach. Informował, że odkąd 9 lat temu zlikwidowano obowiązek zasadniczej służby wojskowej, nasza armia cierpi na brak ludzi.

 

Podpułkownik zachęcał do wstępowania zarówno do służby przygotowawczej, jak i do armii zawodowej.

 

Z oferty dla „zawodowców” mogą skorzystać ci, którzy są już żołnierzami rezerwowymi.

 

Wszelkie szczegóły można odnaleźć na stronie internetowej WKU w Kielcach. Ochotników potrzebują także Wojska Obrony Terytorialnej, czyli formacja złożona z odpowiednio przeszkolonych osób, wspomagających profesjonalnych żołnierzy. W naszym województwie od początku roku działa 10 Świętokrzyska Brygada WOT. Czeka na chętnych:mężczyzn i kobiety w wieku do 18 do 55 lat.

 

Za udział w szkoleniach, a potem gotowość do służby „terytorialsi” otrzymają wynagrodzenie.

 

Do zadań WOT, oprócz wspierania polskiej armii w momencie wojny, będzie należeć m.in.: pomoc ludności w czasie klęsk żywiołowych, czy wypadków losowych.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LWP
LWP 24.10.2018, 21:04
Jak się nie ma bogatych rodziców i nic umie , nie jest się żadnym fachowcem i nie ma sie przyszłości to sie idzie na garnuszek podatnika . Potem przez kilkanaście lat my podatnicy będziemy musieli tych darmo zjadów utzymywać . Oni co roku będą robili jakieś szopki smarowali se fekaliami twarz krzyczeli adzia i brali tysiące .Do polski dalej będą przyjeżdżać tysiące kolorowych . A pokolenie benków 500 plus zaleje ulice ..................

Pozostałe