Budowa ścieżek rowerowych w Starachowicach coraz bliżej

  • 10.09.2018, 13:02 (aktualizacja 10.09.2018 13:22)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-10rower.mp4
Samorząd Starachowic wykonał pierwszy krok w kierunku budowy sieci ścieżek rowerowych na terenie miasta. Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej tej inwestycji. Dokumenty mają być gotowe na początku przyszłego roku, a zaraz potem planowane jest rozpoczęcie budowy.

Trzy firmy chcą stworzyć dokumentacje techniczną na wykonanie ścieżek rowerowych w Starachowicach. Wszystkie oferty jednak przewyższają planowaną przez gminę kwotę 160 tys. zł. Najtańsza trzykrotnie, a najdroższa ośmiokrotnie. Aby rozstrzygnąć przetarg potrzebne będzie więc przekazanie na to zadanie większych środków finansowych. Taka uchwała zostanie zaproponowana radnym miejskim podczas wrześniowych obrad. W ramach tej inwestycji planowana jest budowa blisko 10 km ścieżek za kwotę około 7 mln zł. Gmina Starachowice pozyskała na ten cel środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Władze miasta poprzez realizację tej inwestycji chcą stworzyć spójną sieć ścieżek łącząc już istniejącą infrastrukturę.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe