Narodowe Czytanie w Starachowicach

  • 11.09.2018, 15:25
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-11narodoweczytanie.mp4
Starachowice wzięły udział w Narodowym Czytaniu, dorocznej ogólnopolskiej akcji, polegającej na popularyzowaniu czytelnictwa przez ważne osobistości m.in. Prezydenta RP. Tym razem czytano powieść „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W rolę lektorów wcieliły się lokalne władze, pracownicy oświaty oraz ludzie kultury.

Starachowice, po raz kolejny, uczestniczyły w akcji Narodowego Czytania, tym razem powieści „Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Wydarzenie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. Plenerowa lektura miała miejsce na placu „Pod Skałkami” przy alei Armii Krajowej. Fragmenty dzieła o narodowym wydźwięku czytali przedstawiciele lokalnych władz, pracownicy szkół i placówek kultury.

 

Narodowe czytanie było elementem obchodów już czwartej edycji Starachowickiego Dnia Seniora. W programie znalazła się m.in uliczna Parada Seniorów, wybór najciekawszego przebrania i nakrycia głowy oraz występy zespołów wokalnych, które zachęciły zebranych do zabawy tanecznej.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe