Największa na świecie impreza robotyczno - kosmiczna już w piątek

  • 11.09.2018, 15:26 (aktualizacja 13.09.2018 11:22)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-11zaprosznalaziki.mp4
Przed nami weekend pełen emocji nie z tej ziemi. W dniach od 14 do 16 września na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się European Rover Challenge, czyli największe na świecie zawody robotyczno - kosmiczne z uczestnikami ze wszystkich kontynentów. Będzie m.in. możliwość spotkania z prawdziwym astronautą i obejrzenia rywalizacji łazików marsjańskich, a także wzięcia udziału w zawodach robotów przygotowanych specjalnie dla publiczności. Szczegółowy harmonogram tej ciekawej imprezy znajduje się na naszej stronie internetowej. Wstęp wolny!

Od najbliższego piątku do niedzieli na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach potrwa European Rover Challenge, czyli największa na świecie impreza robotyczno – kosmiczne. Jej główną częścią są zawody, w których zespoły uniwersyteckie przy pomocy samodzielnie skonstruowanych łazików, będą startować w konkurencjach podobnych do tych, wykonywanych na powierzchniach Marsa, czy Księżyca. Gospodarzem prestiżowego wydarzenia z udziałem gości z całego świata, jest Powiat Starachowicki.

 

Kosmiczną rywalizację obejrzymy w wykonaniu ekip z uczelni technicznych z Polski i zagranicy m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Norwegii, Niemiec, Kanady, Indii i Australii.

 

Zawody to także doskonała okazja do popularyzacji nauk o kosmosie. Będzie okazja spotkać się z brytyjskim astronautą Timem Peakiem oraz doktorem Robertem Zubrinem z USA, założycielem The Mars Society i autorem koncepcji kolonizacji Marsa. Z myślą o szerokiej publiczności przygotowano także szereg pokazów, wystaw i wykładów oraz zawody robotów dla dzieci i dorosłych. Wstęp na European Rover Challenge jest wolny. 

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe