Pomoc ministerstwa w prowadzeniu muzeum

  • 12.09.2018, 14:36 (aktualizacja 12.09.2018, 14:41)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-12muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada Powiatu w Starachowicach podjęła na ostatniej sesji uchwałę intencyjną, w której wyraża wolę współprowadzenia Muzeum Przyrody i Techniki z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysł ten pojawił się w trakcie lipcowej wizyty ministra Piotra Glińskiego w Starachowicach. Władze powiatu liczą, że następnym krokiem będzie zawarcie stosownej umowy i w rezultacie zasilenie budżetu muzeum rządowymi pieniędzmi.

W lipcu wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odwiedził Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wyraził wówczas duże zainteresowanie pomysłem współprowadzenia naszej placówki przez podległy mu resort. Władze powiatu starachowickiego postanowiły kuć żelazo póki gorące. Już kilka dni po wizycie ministra starosta Danuta Krępa poinformowała, że na najbliższej sesji samorząd powiatowy podejmie uchwałę intencyjną w tej sprawie. Radni przegłosowali stosowny dokument na sierpniowym posiedzeniu. Wyrazili w nim wolę uczynienia z muzeum wspólnej instytucji - powiatu starachowickiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Współprowadzenie starachowickiego muzeum przez ministerstwo to szansa na napływ do placówki dodatkowych środków finansowych z budżetu państwa.

 

Władze powiatu liczą teraz na sfinalizowanie pomysłu poprzez zawarcie umowy o wspólnym prowadzeniu muzeum z resortem kultury.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe