Zmiany w zajęciach korekcyjnych i kompensacyjnych

  • 13.09.2018, 15:22 (aktualizacja 13.09.2018 15:36)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-12korekcyjny.mp4
Wprowadzenie większej liczby zajęć kompensacyjnych i korekcyjnych dla najmłodszych starachowiczan ma w powyborczych planach obecny prezydent Starachowic Marek Materek. Na tym nie koniec jednak przewidywanych zmian na tym gruncie. Ma zmienić się także siedziba powiatowego ośrodka, który zajmuje się tą problematyką. Z powodu własnościowego bałaganu dzieci będą od przyszłego roku szkolnego uczęszczały na zajęcia ruchowe najprawdopodobniej do Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Leśnej.

Ten rok szkolny jest najprawdopodobniej ostatnim, który podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej rozpoczynają w budynku przy ul. Żeromskiego. Powiatowa placówka musi w 2019 roku opuścić swoją dotychczasową siedzibę w związku z chęcią wynajmu obiektu. Takie plany wobec nieruchomości ma bowiem jego obecny właściciel czyli Zakład Energetyki Cieplnej.

 

Władze Starachowic wskazują nową lokalizację dla Ośrodka na terenie kompleksu edukacyjnego przy ul. Kopalnianej i Leśnej.

 

Równolegle ze zmianą siedziby MOGKiK planowane jest również zwiększenie ilości zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. To element programu wyborczego obecnego prezydenta Starachowic marka Materka.

 

Potrzebę rozszerzenia oferty zajęć korekcyjnych potwierdza również ubiegająca się o mandat radnej miejskiej z KWW Marka Materka Bronisława Kowalska. Jak mówi była posłanka dowodzą tego również przeprowadzane badania.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe