Poradnia kardiologiczna PAKS zostaje, trwają starania o oddział

  • 13.09.2018, 15:27 (aktualizacja 13.09.2018 15:37)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-13ahp.mp4
Jest optymistyczna wiadomość dla osób chorych na serce. W starachowickim ośrodku Polsko - Amerykańskich Klinik Serca, będzie nadal działać poradnia kardiologiczna. Trwają starania o zdobycie kontraktu także na oddział tej specjalności. Nie ma natomiast większych szans na reaktywację chirurgii naczyń krwionośnych.

Polsko- Amerykańskie Kliniki Serca zaprzestały działalności w Starachowicach w październiku 2017 roku, ponieważ nie otrzymały kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. W ślad za tym, ku wielkiemu rozgoryczeniu pacjentów, zostały zamknięte dwa odziały: kardiologiczny i chirurgii naczyń krwionośnych. Pozostała tylko poradnia kardiologiczna, która będzie kontynuowała swoją działalność także w roku przyszłym.

 

Poradnia kardiologiczna PAKS w Starachowicach jest czynna od poniedziałku do piątku. Przyjmuje w niej 6 lekarzy, którzy oferują pacjentom wieloaspektową opiekę.

 

Jest nadzieja na reaktywację w Starachowicach zlikwidowanego oddziału kardiologicznego. Kierownictwo Klinik zabiega o kontrakt w NFZ.

 

Niestety, nie ma większych szans na powrót oddziału naczyniowego.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe