„Ścieżka Stara” staje się faktem

  • 14.09.2018, 15:11 (aktualizacja 21.09.2018 10:48)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-14sciezka_ok.mp4
W czwartek na terenie Starachowic zostanie ustawiony pierwszy z 5 zabytkowych Starów, które mają uhonorować markę, która dziś stanowi legendę, a niegdyś zdecydowała o rozwoju naszego miasta. Na zieleńcu przy Pasterniku stanie Star 1142. Kolejne pojazdy zostaną ustawione w pobliżu wjazdów do Starachowic w ciągu 6 tygodni.

„Scieżka Stara” - inicjatywa reprezentującego Telewizję Starachowice Jana Tamiołło staje się faktem. Pierwszy ze Starów „witaczy” stanie na wjeździe do miasta od strony Skarżyska w przyszłym tygodniu. W ten wyjątkowy sposób byli pracownicy Fabryki Samochodów Ciężarowych chcą upamiętnić jej 70 rocznicę powstania.

 

Samochody zostały pozyskane i wyremontowane dzięki zaangażowaniu i nakładom finansowym dwóch lokalnych firm. Działania te odbywały się również przy wsparciu władz miasta.

 

Jako pierwszy zaprezentowany zostanie model Stara podarowany przez Łukasza Misztala z Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych. Ciężarówka została wyprodukowana w 1993 roku, a odrestaurowała ją firma Autobox.

 

Odsłonięcie pojazdu zaplanowano na godzinę 11.00 w czwartek 20 września. Samochód stanie przy skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Alei Niepodległości. Kolejne 4 ciężarówki pojawią się na ulicach Starachowic do końca października.

 

Star 200 stanie przy skrzyżowaniu alei Niepodległości oraz ulicy Kardynała Wyszyńskiego, Star 28 obok ronda im. Zbigniewa Rafalskiego, Star 660 przy ul. Radomskiej naprzeciwko Urzędu Miejskiego przy stadionie oraz Star 25 na osiedlu Michałów przy ul. Ostrowieckiej na skwerze im. Edmunda Massalskiego.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe