Absolwenci klasy patronackiej MAN zostali pracownikami firmy

  • 19.09.2018, 13:56 (aktualizacja 02.10.2018 13:03)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-19man.mp4
12 absolwentów klasy o profilu elektromechanik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 otrzymało oferty, o których wielu z ich rówieśników może tylko pomarzyć. Zaraz po zakończeniu nauki mogą podjąć pracę w starachowickim zakładzie niemieckiego koncernu MAN. To efekt objęcia przez firmę patronatu nad klasą i takiej edukacji, która umożliwiła przygotowanie młodych ludzi do bezpośredniego wykonywania zawodu.

Klasa patronacka koncernu MAN kształcąca przyszłych elektromechaników pojazdów samochodowych powstała 3 lata w temu Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Dziś jej 12 absolwentów, po pomyślnym zdaniu egzaminów m.in. przed Polsko- Niemiecką Izbą Przemysłowo – Handlową, potwierdziło swoje kompetencje zawodowe i otrzymało umowy o pracę w starachowickiej firmie MAN Bus. To ważne w życiu tak młodych ludzi wydarzenie zostało wyeksponowane na uroczystości zorganizowanej przez przyszłego pracodawcę. Wzięli w niej udział m.in. Artur Szewernoha, członek zarządu MAN Bus, Maria Montowska, dyrektor w Polsko - Niemieckiej Izbie Przemysłowo – Handlowej, starosta Danuta Krępa, członek zarządu powiatu Monika Nowak, prezydent Starachowic Marek Materek oraz dyrektor ZSZ nr 3 Mariusz Majewski, który wyraził satysfakcję z tego, że cała klasa pomyślnie zdała egzaminy zawodowe i może teraz podjąć zatrudnienie.

 

Jak dodaje dyrektor Majewski naukę uatrakcyjniały praktyki zagraniczne oraz dodatkowe kursy.

 

Głównym elementem uroczystości było wręczenie młodym ludziom niemieckich dyplomów uzyskania kwalifikacji zawodowych. Wśród korzyści, jakie odnieśli z nauki w klasie patronackiej, absolwenci na pierwszym miejscu wymieniają możliwość szybkiego podjęcia pracy.

Starosta Danuta Krępa podkreśla, że powiat starachowicki postawił na dualny system kształcenia zawodowego, czyli taki, który łączy naukę w szkole z praktykami u przyszłego pracodawcy.

 

MAN kontynuuje ideę klas patronackich. 16 kolejnych uczniów ZSZ nr 3 kształcący się w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych, na dobry początek otrzymało od koncernu umowy o pracę.

 

Gratulacje młodzieży przekazał prezydent Marek Materek.

 

Uroczystość stała się też okazją do otwarcia nowego rozdziału we współpracy firmy MAN ze szkołami zawodowymi. Podpisano listy intencyjne w tym zakresie m.in. z technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe