Są pieniądze, ale brak chętnych na wykonanie

  • 27.09.2018, 14:24 (aktualizacja 27.09.2018 14:37)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-09-27halackp.mp4
Samorząd powiatu starachowickiego otrzymał dofinansowanie na budowę nowej oraz doposażenie już istniejącej hali z pracowniami nauki zawodu przy Centrum Kształcenia Praktycznego. Niestety, nie udało się wyłonić wykonawcy w drodze przetargu. Powiat poprosił o odroczenie inwestycji o prawie rok.

Władze powiatu starachowickiego zaplanowały w tym roku polepszenie zaplecza edukacyjnego Centrum Kształcenia Praktycznego. Przy ulicy 1- go Maja miała powstać nowa hala z pracowniami do nauki zawodów, a jedna z już istniejących miała być zmodernizowana. Dodatkowo w pobliskim Zespole Szkół Zawodowych nr 2 organ prowadzący chciał doposażyć pracownię logistyczno – spedytorską. Pieniądze na to przedsięwzięcie zostały przyznane samorządowi powiatowemu jeszcze w maju br. Podpisano wówczas preumowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Niestety mimo powodzenia na polu finansowym powiat natrafił na trudności w realizacji inwestycji. Nie udało się znaleźć wykonawcy zadania, w związku z czym samorząd poprosił organ współfinansujący o odłożenie przedsięwzięcia na przyszły rok.

 

Więcej szczęścia ma inwestycja w I Liceum Ogólnokształcącym polegająca na wymianie ogrzewania kosztem ponad 317 tys. zł.

 

Powiatowi udało się się także wyłonić w drodze przetargu wykonawcę modernizacji dachu na III Liceum Ogólnokształcącym. Kwota przewidziana na to zadanie wynosi około 170 tys. zł.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe