Kolejne rondo z nazwą

  • 1.10.2018, 13:55 (aktualizacja 01.10.2018 13:58)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-01rondo.mp4
Jest nazwa dla kolejnego starachowickiego ronda. Obiekt u zbiegu ulic Batalionów Chłopskich i Radomskiej będzie nosił imię Bolesława Papiego. Taką decyzję podjęli radni miejscy.

Jednym z tematów ostatniej sesji rady miejskiej było nadanie nazwy rondu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 744 z prowadzącą w stronę starachowickiego szpitala ulica Batalionów Chłopskich. Uchwałę w tej sprawie przygotowali radni Paweł Kępa, Robert Sowula, Włodzimierz Orkisz i Marcin Sowula. Samorządowcy wnioskowali o nadanie rondu imienia Bolesława Papiego – członka Związku Walki Zbrojnej, a następnie pod pseudonimem „Czerw” Armii Krajowej, który zginął tragicznie 25 maja 1944 roku podczas akcji AK w trakcie wykonywania wyroku na szefie radomskiego gestapo Ericu Schutze. Radni uzasadniali swoja propozycję aprobatą lokalnych środowisk społecznych, kombatanckich i stowarzyszeń.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać


 

Kontrpropozycję już podczas obrad zgłosił radny Sylwester Kwiecień. Samorządowiec zaproponował, aby rondu nadać nazwę „Pracowników Fabryki Samochodów Ciężarowych”.


 

Ten projekt nie zyskał aprobaty radnych i został odrzucony. 5 radnych było za, 3 przeciw, a 7 osób wstrzymało się od głosowania.


 

Ostatecznie rada nadała rondu imię Bolesława Papiego. Za głosowało 10 radnych, 1 osoba była przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.
 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe