Zajęcia z ochrony przyrody dla uczniów od ZEC

  • 2.10.2018, 15:27
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-02zec.mp4
W ramach projektu edukacyjnego „Zdrowe środowisko” Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach, proponuje uczniom dwóch szkół podstawowych udział w warsztatach ekologicznych. Najmłodsi i nieco starsi mogą w atrakcyjny dla siebie sposób przyswoić ważne treści dotyczące ochrony czystości powietrza, czy konieczności segregacji śmieci. Dziś zajęcia odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 13, jutro warsztaty będą gościć w „dwunastce”.

Edukacja w zakresie ochrony środowiska już od najmłodszego pokolenia – to cel warsztatów edukacyjnych dla uczniów starachowickich szkół podstawowych. Organizowane są przez Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach w ramach projektu „Zdrowe środowisko”. Fundatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Główny nacisk położono w nim na kwestię ochrony powietrza przed smogiem oraz zasadności segregowania odpadów i ich ponownego wykorzystania do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Jako pierwsi z ekooferty skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13. Na szkolnym boisku przygotowano dla nich kilka stanowisk z plenerowymi grami, pokazami i wystawami.

 

Na każdego uczestnika warsztatów czekały przekąski i upominki rzeczowe. Dyrektor SP nr 13 mówi, że propozycja ZEC bardzo dobrze wpisała się w program nauczania placówki i przypadła uczniom do gustu.

 

ZEC skierował swoją ofertę do około 550 dzieci z dwóch starachowickich podstawówek.

 

Szkolne warsztaty to tylko jeden z elementów projektu „Zdrowe środowisko”. Kolejną atrakcją są wycieczki dla dzieci do przedsiębiorstw wdrażających rozwiązania przyjazne dla środowiska.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe