Projekt „Kształcenie w środowisku pracy”dla uczniów szkół zawodowych

  • 3.10.2018, 14:12 (aktualizacja 03.10.2018 14:55)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-01ckp.mp4
Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach przygotowało autorski projekt pod nazwą „Kształcenie w środowisku pracy”. Oferuje on uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz 2 m.in. odbycie praktyk w 4 lokalnych firmach. Młodzież będzie zgłębiać tajniki budownictwa oraz usług gastronomicznych.

„Kształcenie w środowisku pracy” to najnowsza propozycja Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach przygotowana dla uczniów klas o profilach technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespołach Szkół Zawodowych nr 1 i 2. Zakłada on m.in. odbycie przez młodzież części zajęć praktycznych w 4 lokalnych firmach.

 

Praktyki młodzieży będą płatne; ponadto z udziału w projekcie skorzystają także przedsiębiorcy.

 

Projekt potrwa do stycznia 2020 roku, a jego realizacja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez CKP dofinansowania unijnego.

 

Uroczysta inauguracja projektu odbyła się w siedzibie CKP przy ulicy Rogowskiego. Oprócz uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców wzięli w niej udział także przedstawiciele władz powiatu starachowickiego. Członek zarządu powiatu Monika Nowak podkreśliła, że inicjatywa Centrum to przedsięwzięcie ambitne i nietuzinkowe.

 

Wicestarosta Marek Pawłowski dodaje, że cenna jest każda inicjatywa służąca podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego w powiecie starachowickim.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe