Wystawa zdjęć Czesława Czaplińskiego na Wielkim Piecu

  • 8.10.2018, 14:35 (aktualizacja 09.10.2018 16:31)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-08wystawa.mp4
W sobotę 13 października w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach gościć będzie fotograf Czesław Czapliński, artysta światowego formatu, portrecista największych osobistości i gwiazd m.in. polityki, mody, literatury, filmu, czy muzyki. Wybitny gość zaprezentuje część swojego bogatego dorobku na wystawie, której otwarcie zaplanowano na godz. 15.00, a następnie poprowadzi seminarium fotograficzne. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

W ciągu ponad 40 lat swojej kariery Czesław Czapliński fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu, jak Muhammad Ali, Maurice Béjart, Leonard Bernstein, Bernardo Bertolucci, Cindy Crawford, Oscar de la Renta, Catherine Deneuve, Placido Domingo, Umberto Eco, Michael Jackson, Henry Kissinger, Calvin Klein, Jerzy Kosiński, Luciano Pavarotti, Paloma Picasso, Roman Polański, Isabella Rossellini czy Andy Warhol. Zdjęcia artysty publikowane były na całym świecie, np. w pismach „The New York Times”, „Time”, „Vanity Fair”, „The Washington Post”, „Newsweek”, „Twój Styl”, „Viva”, „Rzeczpospolita”. Jego prace znajdują się w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bibliotece Narodowej w Warszawie i wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie, a od 13 października można je będzie zobaczyć także w Muzeum Przyrody i Techniki. Wernisaż rozpocznie się o godz. 15.00 w Hali Lejniczej, a bezpośrednio po nim odbędzie się seminarium fotograficzne prowadzone przez Czesława Czaplińskiego. Wstęp wolny!

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe